Neden Ben

0000-00-00 00:00:00
Neden Ben |  görsel 1

Neden Ben

Efsane Wimbledon'un ilk zenci şampiyonu Arthur ASHE kan naklinden kaptığı AIDS'den ölüm döşeğindeydi. Dünyanın her köşesindeki hayranlarından mektuplar yağmaktaydı. Bunlardan bir tanesi şöyle soruyordu:
- Allah böylesine kötü bir hastalık için neden seni seçti?

Arthur ASHE cevap verdi:
Tüm dünyada 50 milyon çocuk tenis oynamaya başlar. 5 milyonu tenis oynamayı öğrenir. 500 bini profesyonel tenisçi olur, 50 bini yarışmalara girer, 5 bini büyük turnuvalara erişir, 50'si Wimbledon'a kadar gelir, 4'ü yarı finale, 2'si finale kalır.
Elimde şampiyonluk kupasını tutarken Allah'a "Neden ben" ? diye hiç sormadım. Şimdi sancı çekerken, Allah'a nasıl 'Niye ben' derim?

"Mutluluk insanı tatlı yapar. Başarı ışıltılı... Zorluklar güçlü... Hüzün insanı insan yapar, Yenilgi mütevazı... Allah'a asla 'Neden ben?' diye sormayın.
Ne olacaksa zaten olur..."

Arthur ASHE

Ne kadar nimet içinde yaşadığımızı düşünmeden bizden iyi yaşıyorlar sandığımız kişilere bakarak çok şansız olduğumuzu düşünen. Allaha şükretmeyi zenginlerin uydurmuş olduğu afyon etkisi yapan bir fantezi olarak kabul eden. Sömürü düzeninin içerisinde hep sömürüldüğü hissinden kurtulamayan bizler. Serçe parmağımız incindiğinde acının ne kadar kötü, sağlıklı olmanın huzurunu hemen özleriz. Kabul etmek zor ama huzuru sağlığı ve mutluluk bizim içinse bunun tersini yaşayanların her zaman olduğunu bir gün bizimde yaşayacağımız ihtimalini ortadan kaldırmadığını bilmemiz gerek.

thares

145
0
0
Yorum Yaz