Mübariz İbrahimov

2013-05-28 04:43:00
Mübariz İbrahimov |  görsel 1

 

Bir Mücahid Bir Şehid Mübariz İbrahimov

7 Şubat 1988 doğumlu Mübariz İbrahimov, 2005 yılında Azerbaycan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Özel Kuvvetler Bölüğünde, askerlik hizmetini yaparak 2007 yılında terhis olmuştur. 2 yıl
sivil hayatında çalıştıktan sonra, 2009 yılı Ağustos ayında Uzman Çavuş olarak Ordu’ya katılmıştır.
Kendi isteği ile Azerbaycan Karabağ cephesindeki, sınır birliğine atanmıştır…

19 Haziran 2010 tarihinde gece saat 23.30 civarında Mübariz İbrahimov kimseye haber vermeden, sadece “Şehit olursam üzülmeyin. Vatan sağolsun” diye bir mektup bırakarak tekbaşına 1km mayın döşeli sınırı aşarak, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin bulunduğu karakola baskın düzenler. 45 Ermeni asker ve subayını öldürür. Ermeni destek kuvvetleri ile 5 saat, Ermeni silah ve mühimmatını kullanarak çarpışır…
Mübariz sabaha karşı Şehit olur.Azerbaycan Devleti, Uzman çavuş Mübariz İbrahimov’u milli kahraman ilan eder.
Ermenistan ise, bu bozgun karşısında sınırdaki tüm komuta kademesini değiştirir. Yaşadıkları bu şok hezimetten dolayı, şehit Mübariz’in cenazesini Azerbaycan Devleti’ne 2 aydır teslim etmemiştir.
Ermeniler, Mübariz’in cesedinden bile korkmuşlar ki ellerini bağlamışlar ve cesedi üzerinde yaptıkları hakaretleri Rus internet sayfalarında yayınlamışlardır.Ermeniler’in insanlık dışı davranışlarını biliyoruz… Ancak bizi en fazla üzen gelişme ise, Türkiye medyasının bu gelişmeye kayıtsız ve duyarsız kalmasıdır. Biz bu haberi 50 gün sonra öğrenebiliyoruz!!!
Yazıklar olsun!Kahraman Şehit MÜBARİZ İBRAHİMOV’u Rahmet ve Saygı ile anıyor, tüm Türk Dünyası’nın ve İbrahimov Ailesinin başı sağ olsun.
YILMAZ KARAHAN

0
0
0
Yorum Yaz